vložte URL adresu videa nebo písničky

YouTube je největší server na sdílení videí mezi obrovskou masou lidí. Za jeho založením v únoru 2005 stojí zaměstnanci PayPalu Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V roce 2006 jej zakoupila společnost Google a nyní tuto stránku provozuje jako svoji dceřinou společnost, proto jsou účty mezi YouTube a Google propojené. Uživatelé mohou nahrávat videa, zhlížet je, sdílet, hodnotit a komentovat. Jsou zde k dispozici videoklipy, hudební videa, filmy, krátká originální videa atd. Často je využíván na video-blogy či na vzdělávací videa. Vše můžete stahovat pomocí služby www.link2save.com. V posledních letech vzniká tzv. komunita “youtuberů”, z nichž se možná časem vyklubou klasické mainstreamové celebrity. Od roku 2008 má YouTube také české rozhraní. Česká republika se stala 22. zemí na světě a 10. v Evropě, kde byl YouTube lokalizován. V roce 2010 získal tento velmi oblíbený a hojně využívaný server 1. místo v soutěži Křišťálová Lupa v kategorii Publikační platformy. V říjnu 2015 byla spuštěna také placená verze YouTube Red, nabízející vypnutí reklamy u videí a zhlédnout obsah navíc. YouTube je jednou z nejnavštěvovanějších služeb na světě a je nedílnou součástí našeho života. To dokazuje i fakt, že v roce 2015 zde byly 2 mld. přístupů denně a za každou minutu uživatelé nahrají 300 hodin nových videí.

Jak stahovat z YouTube?

Jak jednoduše uložit vaše oblíbené video nebo audio z YouTube.

  • Otevřete ve vašem prohlížeči www.youtube.com, najděte vaše oblíbené video a klikněte na něj.
  • Na zobrazené video klikněte pravým tlačítkem myši a klikněte na Kopírovat adresu URL videa.
  • Otevřete si web www.link2save.com a do políčka v horní části webu vložte zkopíovaný odkaz. Následně klikněte na tlačítko stáhnou.
  • Vyberte požadovanou kvalitu a formát videa, klikněte na tlačítko a video nebo zvuková stopa se uloží do vašeho počítače (standardně do složky se staženými soubory - pokud jste nezvolil/a jinak).

Potvrzuji, že jsem starší 18 let

Jazyky